Hala sportowo-widowiskowa w Nowej Soli otwarta jeszcze w tym roku?

Hala sportowo-widowiskowa w Nowej Soli otwarta jeszcze w tym roku?

Nowosolski Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapowiada rychłe otwarcie nowej hali sportowo-widowiskowej. Według najnowszych informacji obecnie wykonywane są końcowe prace. Osoby chętne do pracy w nowo powstałym ośrodku sportowym mogą zgłaszać swoje CV. W tej chwili potrzeba ośmiu pracowników na różne stanowiska.

Hala sportowo-widowiskowa zachwyca mieszkańców

Nowa hala sportowo-widowiskowa w Nowej Soli wręcz zachwyca mieszkańców miasta. To jedna z większych inwestycji — budowa obiektu pochłonęła aż 31 mln zł. Nie ulega wątpliwości, że było warto. Obiekt pięknie wkomponował się w otoczenie, jest ozdobą miasta i przede wszystkim będzie spełniał praktyczne funkcje. Najwięcej emocji wzbudza basen, na który długo czekano. Ta część inwestycji wymagała najwięcej pracy i środków, gdyż zastosowano dużo najnowszych technologii. Nowoczesna pływalnia bez wątpienia stanie się największą atrakcją obiektu. Wewnątrz przygotowano również halę widowiskową na 1500 miejsc. Obecnie jest to największy obiekt w Nowej Soli.

Kiedy otwarcie nowej hali MOSiR?

Imponująca hala sportowo-widowiskowa jest już prawie gotowa. Szacuje się, że obiekt będzie gotowy do otwarcia już pod koniec listopada. Otwarcie planuje się natomiast na koniec roku lub na styczeń roku 2023. Już teraz poszukuje się ośmiu osób do pracy na terenie obiektu. Ogłoszenia kieruje się do pracowników obsługi i konserwatorów. MOSiR potrzebuje również pracowników zaplecza sportowego oraz kierownika nadzorującego całym obiektem. CV już można składać. Praca na terenie nowej hali sportowej z pewnością nie będzie nudna!

Warto wspomnieć, że miasto szykuje się do kolejnej dużej inwestycji. Pod koniec roku 2024 w Nowej Soli ma ruszyć modernizacja stadionu miejskiego. Obecnie trwają prace nad przygotowaniem dokumentacji i pozwoleń na budowę.