Miasto będzie wysyłać SMS-y w sprawie podatków!

Miasto będzie wysyłać SMS-y w sprawie podatków!

Rachunki, podatki, kredyty — lista zobowiązań finansowych Polaków jest długa. Zdecydowanie lepiej unikać opóźnień w ich płaceniu. Mieszkańcy Nowej Soli wkrótce będą mieli łatwiej, przynajmniej w związku z podatkami. Miasto wprowadza specjalny system informacji przez SMS. Chętni nie będą musieli pamiętać o podatkach, ponieważ miasto będzie wysyłać wiadomości SMS z przypomnieniami o zbliżających się terminach zapłaty.

Bezpłatne powiadomienia od miasta

Kto nigdy choć raz nie spóźnił się z zapłatą rachunku lub raty, niech pierwszy rzuci kamieniem. I o ile o comiesięcznych rachunkach pamięta się stosunkowo łatwo, ponieważ jest to rutyna, o tyle o podatkach można zapomnieć. Mowa tu na przykład o podatku od nieruchomości, czy o podatku rolnym. Prezydent Nowej Soli przygotował udogodnienie dla mieszkańców gminy, wprowadzając system informowania o zobowiązaniach podatkowych za pośrednictwem wiadomości SMS. Dzięki temu lokalni podatnicy będą otrzymywać SMS-y związane ze zbliżającymi się terminami płatności określonych opłat podatkowych i lokalnych. Korzystanie z systemu jest dobrowolne.

Wpisz się na listę urzędu miejskiego

Osoby, które chcą otrzymywać powiadomienia SMS z urzędu miejskiego w Nowej Soli, powinny napisać oświadczenie, udzielając miastu zgody na umieszczenie naszego numeru telefonu w bazie danych. I gotowe, miasto będzie informować nas o zbliżających się lub przekroczonych terminach płatności. Warto podkreślić, że w momencie, gdy opłacimy zobowiązania w ciągu 7 dni od otrzymania wiadomości, nie będziemy musieli opłacać kosztów pisemnego wezwania lub upomnienia. Taka forma współpracy z pewnością będzie wygodna i dla mieszkańców Nowej Soli i dla urzędników.

Przeczytaj też: https://biznesforum.pl/udana-cyfryzacja-jak-brzmi-sekret-prezesa-huawei/.