Niebezpieczne skrzyżowanie koło Nowej Soli. Wprowadzono zmiany

Niebezpieczne skrzyżowanie koło Nowej Soli. Wprowadzono zmiany

Niektóre fragmenty dróg w Polsce budzą trwogę kierowców. Do tej niechlubnej grupy można zaliczyć skrzyżowanie dróg wojewódzkich nr 283 i 333. To miejsce licznych wypadków, często zakończonych śmiercią. Zarząd Dróg Wojewódzkich rozpoczął cykl zmian, dzięki którym niebezpieczny odcinek drogi będzie bardziej przyjazny dla kierowców.

Śmiertelny wypadek, który zmienił wszystko

Skrzyżowanie dróg wojewódzkich 283 i 333 znajdujące się niedaleko Nowej Soli, od dawna przysparza kierowcom kłopotów. Do wypadków dochodzi tu często i niestety kilka z nich zakończyło się śmiercią podróżnych. W zeszłym roku w wypadku na skrzyżowaniu zginęło 8-miesięczne dziecko. To wydarzenie poruszyło Zarząd Dróg Wojewódzkich na tyle, by natychmiast rozpoczęto prace mające na celu poprawę sytuacji na niebezpiecznym odcinku drogi.

W tej chwili na drodze prowadzącej do niebezpiecznego skrzyżowania zamontowano progi zwalniające. Wprowadzono także ograniczenie prędkości w momencie zbliżania się do skrzyżowania. Kierowcy zauważają te drobne zmiany i doceniają je. Być może w przyszłości skrzyżowanie wzbogaci się o sygnalizację świetlną.