Tragiczny koniec dobroduszności na trasie S3

Tragiczny koniec dobroduszności na trasie S3

Niezwykle nieszczęśliwe zbiegi okoliczności przyczyniły się do fatalnego zdarzenia drogowego, które miało miejsce w poniedziałkowy poranek 17 lipca na trasie S3, nieopodal miejscowości Glińsk. Na skutek tego tragicznego wypadku życie straciła młoda kobieta, która postanowiła okazać uprzednio nieznanemu mężczyźnie gest dobroci, umożliwiając mu podróż swoim samochodem.

Do niespodziewanej tragedii doszło tuż po godzinie 9:00 niedaleko Świebodzina na jezdni prowadzącej w stronę Zielonej Góry. Jak informuje aspirant Marcin Ruciński, początkowe ustalenia wskazują, że kierująca fordem mondeo zatrzymała pojazd po to, by podwieźć przechodnia. Po otwarciu bagażnika wysiadła na pobocze drogi. Niestety właśnie w tym momencie doszło do fatalnego zdarzenia, gdy mężczyzna pakował swoje rzeczy do bagażnika.

Toyota corolla uderzyła prawym przednim rogiem w lewy tylny róg stojącego na poboczu forda. W wyniku tego zderzenia śmierć na miejscu poniosła kobieta, która wcześniej opuściła swój samochód. Jak dodaje asp. Ruciński, ofiara to 23-letnia mieszkanka powiatu świebodzińskiego. Siła uderzenia była na tyle duża, że mondeo zostało wyrzucone z jezdni prosto do przydrożnego rowu. Za kierownicą toyoty siedział jedynie 35-letni mężczyzna, mieszkaniec spoza lubuskiego.

W toku jest śledztwo prowadzone przez prokuraturę mające na celu ustalić szczegółowe okoliczności i przebieg niefortunnego wypadku. Eksperci muszą dokładnie odtworzyć całe zdarzenie w najmniejszych detalach – czytamy w komunikacie policji ze Świebodzina. W wyniku tego dramatycznego incydentu uczestniczyły dwa pojazdy oraz pieszy. Jeśli tylko jeden z nich zachowałby się inaczej, życie kobiety mogłoby być ocalone.

Dzień po tragedii, policja nie wyznacza winowajcy zdarzenia, podkreślając jednocześnie, że jest za wcześnie na sformułowanie jakichkolwiek zarzutów. Musimy pamiętać, że pojazdy poruszające się po drogach ekspresowych charakteryzują się dużymi prędkościami, a czas reakcji jest znacznie krótszy niż na standardowych drogach. Dlatego tak istotne jest utrzymanie skupienia podczas jazdy i unikanie rozproszenia uwagi kierowcy.