Szczepienia przeciwko grypie dla osób starszych w Nowej Soli – rusza bezpłatna rejestracja

Szczepienia przeciwko grypie dla osób starszych w Nowej Soli – rusza bezpłatna rejestracja

Rejestracja na darmowe szczepienia przeciwko grypie dla seniorów w wieku 65 lat i więcej rozpoczęła się w poniedziałek, 4 września, w Nowej Soli. Ewa Batko, rzecznik prasowa urzędu miejskiego miasta, zachęca do skorzystania z oferty, argumentując, że jest to decyzja, która nie tylko ma potencjał ratowania życia, ale także ulepsza jego jakość. Według niej dbanie o zdrowie jest najważniejszą inwestycją na przyszłość.

Tytułowy program szczepień to zadanie realizowane w ramach Programu Polityki Zdrowotnej. Mierzy on na zapobieganie chorobom poprzez profilaktykę w kręgu osób powyżej 65 roku życia. Szczególnie cenną informacją dla mieszkańców Nowej Soli jest to, że mogą z niego korzystać wszyscy seniorzy do 74 roku życia, którzy zamieszkują to miasto na stałe lub tymczasowo.

Jednakże osoby, które ukończyły 75 lat nie są pomijane – również mają prawo do darmowego szczepienia przeciwko grypie. Wszystkich zainteresowanych szczegółami dotyczącymi tej możliwości zachęcamy do kontaktu ze swoim lekarzem pierwszego kontaktu (POZ).