Sytuacja pogodowa na dzień dzisiejszy – prognoza dla Nowej Soli

Sytuacja pogodowa na dzień dzisiejszy – prognoza dla Nowej Soli

W nadchodzących godzinach czeka nas prawdziwe upały. O poranku, najchłodniej będzie tuż po trzeciej w nocy, kiedy to termometry zarejestrują 16 stopni Celsjusza. Następnie temperatura zacznie stopniowo rosnąć i o siódmej rano będziemy mogli liczyć na 18 stopni ciepła. Największe upały przewidziane są na godzinę szesnastą – wtedy warto przygotować się na aż 29 stopni Celsjusza, choć subiektywne odczuwanie temperatury może być wyższe o 1 stopień. Wieczorem możemy spodziewać się lekkiego ochłodzenia – o godzinie 22:00 termometry powinny pokazywać 22 stopnie.

Zachmurzenie nie jest przewidywane na dzisiaj. Możemy spodziewać się pełnego słońca, które będzie nas grzało przez cały dzień. Nowa Sól od kilka dni cieszy się brakiem opadów, a prognozy na dzisiaj także nie wskazują na obecność deszczu. Wiatr ma być łagodny, zmienny, z prędkością do 7 km/h.

Przewidywana intensywność promieniowania UV to 4 na 10-stopniowej skali. Z tego powodu warto przestrzegać pewnych zasad: unikać przebywania na otwartym słońcu, ubierać się w odzież zakrywającą ciało, zwłaszcza te części najbardziej narażone na promieniowanie. Pamiętać także należy o okularach przeciwsłonecznych i nakryciu głowy. Idealnym dopełnieniem ochrony przed słońcem będą kremy z filtrem UV.