Oszustwo internetowe: 64-latka straciła 23 tys. zł

Oszustwo internetowe: 64-latka straciła 23 tys. zł

64-letnia kobieta zamieszkująca Nową Solę stała się ofiarą oszustwa internetowego, w wyniku którego straciła aż 23 tysiące złotych. Stało się to po tym, jak uwierzyła w wyssaną z palca historię pewnego mężczyzny, z którym nawiązała znajomość w sieci. Sprawca przestępstwa, podając się za obywatela Wielkiej Brytanii, usiłował zdobyć jej zaufanie, co ostatecznie przyniosło mu wymierne korzyści finansowe – poinformowała asp. Justyna Sęczkowska-Sobol z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

„Mimo licznych ostrzeżeń ze strony policji, ciągle pojawiają się osoby, które padają ofiarą oszustów. Nierzadko są to osoby, które bez sprawdzenia autentyczności poznanych w sieci osób decydują się na przekazanie im pieniędzy” – skomentowała policjantka.

Tym razem ofiarą takiego właśnie oszustwa stała się mieszkanka Nowej Soli. Po dwóch miesiącach rozmów przez internet z osobą podającą się za Brytyjczyka, mężczyzna ten poprosił ją o pomoc finansową, twierdząc, że ma poważne problemy finansowe. Kobieta, nie zdając sobie sprawy z faktu, że jest ofiarą oszustwa, zaciągnęła dwie pożyczki i przelała na konto mężczyzny łącznie 23 tysiące złotych. Niestety, po dokonaniu transakcji kontakt z mężczyzną urwał się, a kobieta uświadomiła sobie, że padła ofiarą przestępcy.

W związku z tym zdarzeniem, policjanci ponownie apelują do wszystkich internautów o zachowanie ostrożności i ograniczenie zaufania w stosunku do osób poznanych przez internet.