Spełnione marzenia: Trójka Nowa Sól pokonuje GOKiS Kąty Wrocławskie

Spełnione marzenia: Trójka Nowa Sól pokonuje GOKiS Kąty Wrocławskie

Edyta Dąbrowska, prezeska klubu Trójka, podkreśla, że marzenia stają się rzeczywistością po zakończonym spotkaniu z GOKiS-em. Piłkarze ręczni z Nowej Soli triumfowali nad drużyną, która jest liderem tabeli. Wygrana nad szczypiornistami z Kątów Wrocławskich kiedyś wydawała się jedynie abstrakcją.

Na boisku w meczu Trójka Nowa Sól kontra GOKiS Kąty Wrocławskie wynik końcowy wyznaczył 26:23 na korzyść Trójki, przy wyniku do przerwy 15:10. W składzie zwycięskiej drużyny znaleźli się Bortnowski (1 bramka), Orliński (2), Jaskółka (1), Lisiewicz, Janecki, Ceglarz, Kuryło, Hajnysz (3), Gornostaj (2), Chomenko, Nowakowski (3), Brychcy (3), Świekatowski (3), Dymkowski (8), Kaczmarek oraz Pawlisz.

Przeniesienie myśli do września 2021 roku przypomina nam debiut Trójki Nowa Sól w I lidze. Pierwszym rywalem byli właśnie szczypiorniści z Kątów Wrocławskich. To spotkanie okazało się trudnym sprawdzianem dla naszej drużyny, która podczas tego meczu doznała sporej porażki, przegrywając 18:33. Ten niefortunny debiut potwierdził, że najsilniejsze zespoły I ligi są na innym poziomie niż zawodnicy prowadzeni przez trenera Alana Raczkowiaka.

Od tamtego czasu upłynęły dwa lata, doszło do wielu zmian w składzie drużyny. Ważne jest zaznaczenie dużej roli trenera Raczkowiaka i jego znaczącego wkładu w rozwój zespołu. Jak pokazała sobotnia wygrana Trójki w Nowej Soli nad drużyną z Kątów Wrocławskich, obecnie nasza drużyna jest w stanie równo konkurować z najsilniejszymi przeciwnikami, a nawet ich pokonać!