Mistrzostwa Lubuskiego w judo – premierowe zawody w Nowej Soli

Mistrzostwa Lubuskiego w judo – premierowe zawody w Nowej Soli

Nowosolski klub judo, znany jako Jedynka Nowa Sól, zorganizował lokalne mistrzostwa sportu judo na terenie Nowej Soli. Rafał Stachowiak, trener Jedynki, podkreślił doniosłość tego wydarzenia dla uczestników, którzy po raz pierwszy mieli okazję walczyć o tytuł mistrza.

Zawody odbyły się w nowo wybudowanej hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Zjednoczenia 21. Trener Rafał Stachowiak, oceniając wyniki zawodów, stwierdził z satysfakcją, że były one w pełni udane. Według jego obliczeń, zgromadziliśmy tam reprezentantów 13 klubów z całego województwa lubuskiego. Wszystko razem na macie pojawiło się 200 zawodników, a liczba walk wyniosła 263. Patronat zawodów sprawował trener Stachowiak, który wręczył 57 tytułów mistrza Lubuskiego. To wydarzenie stanowiło największy punkt kulminacyjny w czteroletnim cyklu działalności klubu.

Stachowiak dodał, że zawody wywołały duże emocje zarówno wśród rodziców jak i młodych zawodników z regionu. Dla wielu z nich był to pierwszy raz, kiedy mieli szansę walczyć o tytuł mistrza. Klub Jedynka Nowa Sól wyraził nadzieję, że takie imprezy staną się stałym elementem kalendarza sportowego w Nowej Soli.

Na koniec Rafał Stachowiak podziękował wszystkim rodzicom za wsparcie i pomoc w organizacji mistrzostw. Jego zdaniem, to dzięki ich zaangażowaniu zawody mogły odbyć się na najwyższym poziomie i zostały ocenione na szóstkę.