Zaproszenie od prezydenta Nowej Soli na miejską wigilię. Zmiana miejsca organizacji świątecznego spotkania.

Zaproszenie od prezydenta Nowej Soli na miejską wigilię. Zmiana miejsca organizacji świątecznego spotkania.

Władze miasta Nowa Sól już wystosowały oficjalne zaproszenie na tradycyjną, miejską wigilię. Podano również datę oraz miejsce organizacji tego corocznego spotkania z mieszkańcami. Co ciekawe, tegoroczna uroczystość odbędzie się w nowym miejscu.

Miejska Wigilia w Nowej Soli planowana jest na niedzielę, 17 grudnia, a jej trwanie przewidziane jest na godziny od 14 do 19. W tym roku miejsce organizacji wydarzenia uległo zmianie. Wybrane zostało bowiem otoczenie wieży znajdującej się na terenie dawnego zakładu produkcyjnego Odry. Przedstawiciele Urzędu Miejskiego poinformowali, że tegoroczne spotkanie zostanie połączone z Jarmarkiem Bożonarodzeniowym.

– Postanowiliśmy, że tradycyjna forma wigilii zostanie wkomponowana w szerszą koncepcję jarmarku bożonarodzeniowego. W związku z tym poszerzyliśmy ramy czasowe wydarzenia, które rozpocznie się już o godzinie 14. Jednak elementy tradycyjne takie jak składanie życzeń, łamanie się opłatkiem czy poczęstunek nie ulegną zmianie i rozpoczną się o godzinie 16 – wyjaśniał podczas sesji rady miejskiej prezydent Jacek Milewski. – Mamy nadzieję, że nowe miejsce spotkania, przy wieży, stworzy równie przyjemny klimat co ten na placu Wyzwolenia oraz umożliwi nam rozbudowanie wydarzenia o jarmark. Przy organizacji na placu Wyzwolenia czuliśmy znaczne ograniczenie przestrzenne – dodał.