Wielka akcja charytatywna: Wigilijny Bieg Charytatywny w świątecznym klimacie dla Kacperka

Wielka akcja charytatywna: Wigilijny Bieg Charytatywny w świątecznym klimacie dla Kacperka

17 grudnia, w niedzielę, zaplanowano rozegranie 6. edycji Wigilijnego Biegu Charytatywnego. W tym roku uczestnicy będą mieli za zadanie pokonać dystans 5 kilometrów na ulicach miasta. Co ciekawe, bieg odbędzie się w niecodziennych okolicznościach – wszyscy biegacze będą ubrani w czapki Świętego Mikołaja. Celem tego wydarzenia jest pomoc małemu Kacperkowi z Nowej Soli, który zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym.

Hasło tegorocznej edycji brzmi „Biegnij po wzrok”. Jest to bezpośrednie odniesienie do celu akcji, jakim jest wsparcie dla Kacperka, aby mógł on lepiej dostrzegać świat, który go otacza.

Nie zapomnijcie zabrać ze sobą gotówki! Wszyscy mieszkańcy, którzy mają ochotę aktywnie spędzić czas i jednocześnie wesprzeć młodego chłopca, są serdecznie zapraszani do udziału. Wszystkie wpływy z opłat startowych zostaną przekazane na fundusz Kacperka, a środki te będą przeznaczone na jego rehabilitację. Do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu zaprasza Ilona Wichman z Klubu Mam Nowej Soli. Organizatorem biegu jest również klub Adam Draczyński Running Team.