Świętowanie 25-letniej pracy samorządowej Andrzeja Petreczko i Piotra Szyszko

Świętowanie 25-letniej pracy samorządowej Andrzeja Petreczko i Piotra Szyszko

Andrzej Petreczko i Piotr Szyszko świętowali swoje srebrne samorządowe gody, co oznaczało, że obaj pracują w radzie miejskiej od 25 lat. Prezydent Nowej Soli, Jacek Milewski, wyraził swoją radość z tego wyjątkowego jubileuszu i złożył gratulacje obu zasłużonym radnym.

Od samego początku obrad było widać, że ta sesja będzie inna. Atmosfera była niesamowita. Radni oraz zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć na projektorze różne zdjęcia i wycinki prasowe głównie pochodzące z „Tygodnika Krąg”, które skrótem przedstawiały pracę obu jubilatów.

Prezydent Jacek Milewski rozpoczął swój przemówienie stwierdzeniem, że 23 listopada Andrzej i Piotr obchodzili 25-lecie pracy w samorządzie – to rzeczywiście nieczęsto spotykane zjawisko. Praca ta stanowi istotną część historii nie tylko ich życia, ale także historii Nowej Soli. Dodatkowo podkreślił, że choć niektórzy urzędnicy są wiecznie obecni w samorządzie, mandat radnego trzeba co kilka lat odnowić. Petreczko i Szyszko okazali się być doskonałym przykładem osób, które potrafią efektywnie działać na polu publicznym i zdobyć zaufanie mieszkańców.

Podczas tych 25 lat współpracy Jacek Milewski miał okazję obserwować, jak obaj radni wprowadzali nowe osoby do samorządu, pokazując dobry przykład oraz zasady pracy w tym środowisku. Dzięki temu, radna praca przebiega w spokojnej atmosferze i jest skupiona na konkretnych kwestiach dla dobra miasta i jego mieszkańców. Prezydent wyraził swoje podziękowanie za te wszystkie lata pracy i wręczył obu radnym ich zdjęcia w kaskach budowlanych – to miało symbolizować 25 lat efektywnego budowania nowosolskiego samorządu. Był to prezent od prezydenta i kolegów radnych. Ponadto jubilaci otrzymali srebrne patery jako upominek na srebrne gody pracy dla miasta.