Mieszkańcy Nowej Soli licznie uczestniczą w Miejskiej Wigilii i Jarmarku Bożonarodzeniowym

Mieszkańcy Nowej Soli licznie uczestniczą w Miejskiej Wigilii i Jarmarku Bożonarodzeniowym

Nowosolanie w dużych ilościach skorzystali z propozycji udziału w Miejskiej Wigilii. W tym roku, wydarzenie to zostało połączone z Jarmarkiem Bożonarodzeniowym. Obydwa te spotkania odbyły się na placu obok całkowicie odbudowanej wieży, która znajduje się na terenie dawnego zakładu produkcyjnego, fabryki nici Odra.

Niedziela, 17 grudnia, była dniem, kiedy doszło do organizacji Miejskiej Wigilii w Nowej Soli. W tym roku, po raz pierwszy, miejsce to zostało przeniesione na plac dawnej fabryki nici Odra. Na miejscu można było usłyszeć kolędy, składać sobie nawzajem życzenia oraz skosztować tradycyjnych potraw wigilijnych, jak pierogi i barszcz. Wszystko to tworzyło unikalną atmosferę świąteczną.

Po zakończeniu uroczystości, prezydent miasta Nowa Sól podkreślał w swoim oświadczeniu na portalach społecznościowych, że niezapomniane będą setki uścisków dłoni, które wymienili ze sobą mieszkańcy. – Tysiące naszych mieszkańców wzięło udział w Miejskiej Wigilii Anno Domini 2023, która odbyła się w nowym miejscu i w nowej formie – pisał. – Czuć było prawdziwą magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Atmosfera świąteczna była zasługą życzeń, łamania się opłatkiem, barszczu z pierogami, kolęd śpiewanych przez młodych artystów z miejskich i powiatowych szkół, a także Jarmarku Bożonarodzeniowego. Niezapomniane będą setki uścisków dłoni i serdecznych uśmiechów, które towarzyszyły nam tego dnia.