Dynamiczny wzrost cen mieszkań w Nowej Soli – przegląd zmian od ostatnich trzech lat

Dynamiczny wzrost cen mieszkań w Nowej Soli – przegląd zmian od ostatnich trzech lat

Zaledwie trzy lata temu, najmniej kosztowne mieszkanie w Nowej Soli można było nabyć za 34 tys. zł. Jednakże, już półtora roku później, cena tego samego mieszkania wzrosła do około 90 tys. zł. W chwili obecnej, za małą kawalerkę wymagającą gruntownego remontu musimy zapłacić około 120 tys. zł. Eksperci rynku nieruchomości analizują te dynamiczne zmiany i próbują przewidzieć, czy kiedykolwiek jeszcze będziemy mogli zaobserwować spadek cen.

W marcu 2021 roku, najmniejsze mieszkanie o powierzchni 14 m², wyposażone w okna z tworzywa sztucznego i ogrzewane elektrycznie można było nabyć w Nowej Soli za 34 tysiące złotych. Z kolei nieco większa kawalerka o powierzchni 30 m², znajdująca się w kamienicy i ogrzewana za pomocą pieców kaflowych, kosztowała 59 tysięcy złotych. Ceny rosły proporcjonalnie do metrażu – na przykład za mieszkanie o powierzchni 41,35 m² w budynku z 1920 roku trzeba było zapłacić 99 tysięcy złotych. Ciekawą ofertą były również dwupokojowe mieszkania o powierzchni 31,43 m² z rynku pierwotnego, do wykończenia, z ogrzewaniem gazowym. Ich cena wynosiła 135 tysięcy złotych.

W połowie września 2022 roku nadal można było znaleźć atrakcyjne cenowo oferty. Najtańsze mieszkania w Nowej Soli kosztowały wtedy między 89 a 99 tysięcy złotych. W tej cenie można było nabyć kawalerkę o powierzchni 28 m². Za nieco większe mieszkanie o powierzchni 33 m², wymagające remontu, trzeba było zapłacić 105 tysięcy złotych. Przez ostatnie półtora roku na rynku wtórnym pojawiały się oferty kawalerek lub małych mieszkań dwupokojowych w cenie od 150 do 180 tysięcy złotych.