Młodzieniec w Nowej Soli kradnie perfumy z drogerii i atakuje ochroniarza

Młodzieniec w Nowej Soli kradnie perfumy z drogerii i atakuje ochroniarza

W malowniczej Nowej Soli doszło do niepokojącego incydentu. Młody mężczyzna, bez wahania, dokonał kradzieży perfum w jednym z miejscowych sklepów kosmetycznych. Aby to przeprowadzić, spróbował ominąć kasę, nie mając zamiaru za swoją zdobycz zapłacić. Kiedy próbował uciekać, doszło do dramatycznego starcia z pracownikiem ochrony.

O dramatycznym wydarzeniu, które miało miejsce w sobotnie popołudnie 27 stycznia około godziny 14:00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli został natychmiast poinformowany. Wiadomość dotyczyła kradzieży w drogerii oraz agresywnego zachowania sprawcy względem ochroniarza.

Ochroniarz sklepu natychmiast rozpoznał mężczyznę – był to recydywista znany z wcześniejszych przestępstw. W obliczu niebezpieczeństwa, ochroniarz podjął decyzję o interwencji i starał się udaremnić dalszy rozwój sytuacji. Mimo to, sprawca przestępstwa zdecydował się na używanie siły. Oderwał się od ochroniarza, uderzył go, a następnie popchnął i zbiegł z miejsca zdarzenia.

Mimo to sprawiedliwość nie dała się długo czekać. Następnego dnia rano 22-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli. Zabrane mu perfumy zostały odzyskane, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie zarzutów. Młodzieniec przyznał się do winy, wyjaśniając swoje działania. Wspomniano również, że mężczyzna odpowie za inne wcześniejsze kradzieże.