Kradzież kosmetyków o wartości prawie 14 tysięcy złotych – kobieta zatrzymana przez nowosolską policję

Kradzież kosmetyków o wartości prawie 14 tysięcy złotych – kobieta zatrzymana przez nowosolską policję

W ubiegłym tygodniu, detektywi z Nowej Soli specjalizujący się w zwalczaniu przestępstw przeciwko mieniu dokonali zatrzymania kobiety. To właśnie ona była odpowiedzialna za kradzież drogich kosmetyków z jednej z lokalnych drogerii – koszt skradzionych produktów wyniósł aż 14 tysięcy złotych. Informacja o kradzieży dotarła do funkcjonariuszy od jednego z pracowników sklepowego punktu sprzedaży.

Kobieta, mająca 27 lat, wykorzystała moment nieuwagi personelu i wyniosła ze sklepu dużą ilość kosmetyków, szczególnie tych od prestiżowych marek. W reakcji na zgłoszenie, detektywi przeprowadzili serię działań śledczych: dokonali oględzin miejsca zdarzenia, przesłuchali osoby mogące posiadać istotne informacje oraz dokładnie przeanalizowali nagrania z systemu monitoringu.

Na nagraniu widać jak podejrzana kobieta wchodzi do sklepu i podczas swojej wizyty wrzuca do torebki różne kosmetyki. Po chwili opuszcza lokal, nie płacąc za zebrane towary.

Kilka dni później, policjanci z Nowej Soli dokonali zatrzymania podejrzanej. Szybkość i skuteczność działań świadczą o profesjonalizmie nowosolskiej jednostki.