34-letni kierowca Audi pod wpływem alkoholu powoduje wypadek. Czeka go surowa kara

34-letni kierowca Audi pod wpływem alkoholu powoduje wypadek. Czeka go surowa kara

W wyniku działań policyjnych, 34-letni mężczyzna został zatrzymany po tym, jak pod wpływem alkoholu spowodował kolizję drogową. Mężczyzna, który kierował samochodem marki Audi, był mieszkańcem powiatu nowosolskiego. Teraz czeka go proces sądowy i potencjalnie rygorystyczna kara.

Zdarzenie miało miejsce w Nowej Soli, na skrzyżowaniu ulic Dolnośląskiej i Żabią, w poniedziałek 19 lutego. Kierując Audi, mężczyzna jest sprawcą tego incydentu drogowego. W odpowiedzi na to zdarzenie, na miejsce natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze drogówki.

Pierwszym priorytetem policjantów było sprawdzenie, czy istnieje potrzeba udzielenia pomocy. Następnie, od kierującego samochodem poczuli intensywny zapach alkoholu. Jak poinformowała aspirant Justyna Sęczkowska-Sobol z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli, badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał prawie promil alkoholu w organizmie. Pasażerki, które były w samochodzie z nim, zostały przewiezione do szpitala. Pojazd natomiast, został odholowany na koszt właściciela.