Poszukiwania kandydata PiS na prezydenta Nowej Soli

Poszukiwania kandydata PiS na prezydenta Nowej Soli

Wygląda na to, że Partia Prawo i Sprawiedliwość (PiS) wciąż poszukuje swojego kandydata do objęcia stanowiska prezydenta Nowej Soli, po tym jak szybko wyczerpali się kandydaci. Mimo, że wybory na tę pozycję nie są jeszcze bliskie, mieszkańcy już zaczynają dopytywać o potencjalnego kandydata tej partii.

W poprzednich wyborach parlamentarnych, kandydaci PiS na posłów zdobyli łącznie 5 tysięcy głosów od mieszkańców Nowej Soli. Dzisiaj, ten liczbowy dorobek jest szacowany jako realna siła elektoratu tej partii w mieście. Taka ilość głosów mogłaby zapewnić im wejście do drugiej tury wyborów prezydenckich. Do porównania, w 2020 roku Jacek Milewski zdobył stanowisko prezydenta miasta z pulą nieco ponad 8 tysięcy głosów.

Krzysztof Galerczyk, przewodniczący struktur PiS w Nowej Soli, czyni wszelkie starania, aby znaleźć godnego reprezentanta partii na prezydenta miasta. Chce zapewnić, że pięciotysięczny elektorat tej partii w mieście będzie miał na kogo oddać swój głos.

Jednakże, nadzieje na odświeżenie sceny politycznej, jakie wiązano z radnym Jackiem Stronką, zostały niespełnione. Ten bowiem już zdecydował, że nie wystartuje w wyborach.