Harmonogram najbliższych wyborów samorządowych oraz kandydatura Pawła Jagaska na burmistrza Kożuchowa

Harmonogram najbliższych wyborów samorządowych oraz kandydatura Pawła Jagaska na burmistrza Kożuchowa

Terminy przyszłych wyborów samorządowych są tematem, który z pewnością interesuje wielu obywateli Polski, zwłaszcza po ostatnich wyborach parlamentarnych. Przypomnijmy, że ostatnie takie głosowanie miało miejsce 21 października 2018 roku. Choć mandat burmistrzów, prezydentów czy wójtów jest czteroletni, to jednak harmonogram planowanych wyborów samorządowych na lata 2022 i 2023 nie został zrealizowany w sposób pierwotnie zaplanowany.

A co z wyborami samorządowymi w 2024 roku? Odpowiadając na to pytanie – wyznaczono je na niedzielę, 7 kwietnia 2024 roku. Druga tura głosowania ma natomiast nastąpić dwa tygodnie później, czyli 21 kwietnia 2024 roku. Nie będą to jednak jedyne decyzje polityczne podejmowane przez obywateli naszego kraju w tym roku. W niedzielę, 9 czerwca 2024 roku odbędą się bowiem wybory do Parlamentu Europejskiego.

Wśród osób zgłaszających swoją kandydaturę na stanowisko burmistrza Kożuchowa w nadchodzących wyborach samorządowych w roku 2024 jest Paweł Jagasek. Obecny burmistrz tego miejsca poinformował o swoim zamiarze 16 stycznia, za pośrednictwem mediów społecznościowych. W swojej deklaracji Jagasek napisał, że ponownie zamierza kandydować na urząd burmistrza, podkreślając swoje zaangażowanie i wkład w rozwój wspólnoty lokalnej na przestrzeni ostatnich dziewięciu lat. Zaznaczył, że pragnie kontynuować swoją misję tworzenia lepszego miejsca do życia dla każdego mieszkańca.