Kółko Gospodyń Wiejskich z województwa lubuskiego bierze udział w konkursie na potrawy z produktów zbożowych

Kółko Gospodyń Wiejskich z województwa lubuskiego bierze udział w konkursie na potrawy z produktów zbożowych

Kamila Lechocka, członkini jedynego Kółka Gospodyń Wiejskich w województwie lubuskim biorącego udział w rywalizacji o tytuł „Produkty zbożowe w tradycji pokoleń”, mówi o swoim doświadczeniu. Wymagało od nich stworzenia filmu prezentującego ich tradycyjne potrawy i teraz apelują o oddanie na nie głosu. Zasady są proste – każde obejrzenie filmu na jednym urządzeniu to jeden głos.

Główną siłą napędową tej rywalizacji kulinarnych tradycji jest Stowarzyszenie Innowatorów Wsi, które ma swoją siedzibę we Waliszewicach, miejscowości położonej w powiecie sieradzkim, w województwie łódzkim. Wszystkie filmy, które biorą udział w konkursie, zostały przygotowane przez KGW. Na potrzeby tego unikalnego wydarzenia organizatorzy wybrali 16 kół, których zadaniem było przygotowanie różnych dań (zupa, danie główne i przekąski), mających na celu podkreślenie bogactwa smaku produktów zbożowych.

Ale to nie koniec. Po zakończeniu konkursu, profesjonalny szef kuchni będzie musiał przygotować te same potrawy, ale w nieco innym wydaniu. Cała ta interakcja spotka się z uznaniem w postaci wydanej książki kucharskiej, która zawierać będzie przepisy na wszystkie dania przygotowane podczas tego konkursu.