Branżowe Centrum Umiejętności w Nowej Soli kształci specjalistów elektromobilności

Branżowe Centrum Umiejętności w Nowej Soli kształci specjalistów elektromobilności

Specjaliści ds. elektromobilności, w tym technicy zajmujący się serwisowaniem systemów ładowania i baterii oraz silników w pojazdach na prąd, będą zdobywać swoje umiejętności w Branżowym Centrum Umiejętności. Właśnie tam otrzymają odpowiednie szkolenia.

Planowane jest umiejscowienie Branżowego Centrum Umiejętności przy nowosolskiej placówce edukacyjnej Elektryk, która specjalizuje się w szeregu dziedzin technicznych. Szacuje się, że za rok to miejsce stanie się centrum doskonalenia dla ekspertów w dziedzinie elektromobilności.

Inicjatywę otworzenia Branżowego Centrum Umiejętności zapoczątkowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. Podpisana umowa dotycząca utworzenia tej instytucji w Nowej Soli umożliwi przeprowadzenie szkoleń dla 160 pracujących osób oraz 75 absolwentów szkół o profilu technicznym.

Dynamiczny rozwój sektora elektromobilności, będący obecnie jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się obszarów gospodarki w Polsce, wymaga wykształcenia wysoko specjalizowanych specjalistów w tej dziedzinie.

Strategicznym partnerem nowosolskiego centrum jest Uniwersytet Zielonogórski. Ta renomowana uczelnia będzie miała na swoim barku odpowiedzialność za opracowanie programu szkoleń, który musi odpowiadać aktualnym standardom technologicznym.