Nowa Sól wysyła pomoc do Afryki

Nowa Sól wysyła pomoc do Afryki

Mieszkańcy Nowej Soli udowadniają, że losy biedniejszej Afryki nie są im obojętne. Wczoraj odbyła się akcja SOS dla Arfyki”, podczas której solanie mogli zakupić różnego rodzaju pamiątki oraz dołożyć cegiełkę do zbiórki na rzecz biednych i głodujących.

Zbiórka braci kapucynów

Niedzielna akcja została zorganizowana przez braci kapucynów. Jest to jedna z akcji pomocowych organizowanych przez zakon. Podczas wydarzenia zbierano pieniądze na pomoc biednym mieszkańcom Afryki. Chodzi głównie o zakup jedzenia oraz najważniejszych przedmiotów codziennego użytku.

Na wydarzeniu, które odbyło się przy kościele św. Antoniego, można było kupić różnego rodzaju pamiątki oraz wpłacić datek na Fundację Kapucyni i Misje.

Cele Fundacji

Bracia Kapucyni pochylili się nad losem mieszańców Afryki, głównie jej środkowego obszaru. W odpowiedzi na przestępczość tam panująca, głód i choroby, powołali do życia fundację, która ma ułatwiać życie mieszkańców. W ramach pomocy dostarczane jest jedzenie, środki czystości oraz inne przedmioty, które pozwalają przetrwać w ciężkich warunkach.

W ramach pomocy buduje się też szkoły, kopie studnie i zapewnia mieszkańcom dostęp do edukacji oraz opieki zdrowotnej. Bracia regularnie jeżdżą w zagrożone rejony, niejednokrotnie ryzykując własnym życiem.

Obecnie pomoc skierowana jest w stronę byłych mieszańców Bohong, którzy uciekli przed rebeliantami, palącymi ich domy i mordującymi. Zwykli obywatele byli zagrożeni i zostawili swoje dotychczasowe życia, zostając z niczym. W tej sytuacji każda pomoc się liczy. Uciekinierzy potrzebują dosłownie wszystkiego. W sumie ponad 15 tysięcy osób zostało bez dachu nad głową. Bracia apelują więc do polaków, a by udzielili pomocy tak bardzo potrzebującym.

Datki można wpłacać na http://www.misje.kapucyni.pl/ przez cały rok, jednak szczególnie teraz pomoc finansowa będzie na miarę złotą. Wraz z Braćmi Kapucynami prosimy mieszkańców o wsparcie akcji.

Dodaj komentarz