Zakaz nocnej sprzedaży alkoholu w Nowej Soli

Zakaz nocnej sprzedaży alkoholu w Nowej Soli

Część mieszkańców Nowej Soli nie kryje oburzenia w związku z nowymi zasadami, które wejdą w życie już 15 czerwca. Miasto zdecydowało, że od połowy czerwca nocna sprzedaż alkoholu na wynos będzie zakazana. Mieszkańcy będą mogli zaopatrywać się w napoje alkoholowe do godziny 23:00. Pomysł podzielił mieszkańców miasta.

Sposób na walkę z wandalami?

Nie ulega wątpliwości, że osoby spożywające alkohol bardzo często nie potrafią powstrzymać się od wszczynania awantur. Uciążliwe zachowanie pijanych osób męczy okolicznych mieszkańców domów i mieszkań, zmuszonych wysłuchiwać wątpliwej jakości dźwięków dobrej (?) zabawy. Okazuje się, że zakaz nocnej sprzedaży alkoholu ma w założeniu rozwiązać ten problem. Brak dostępu do procentowych trunków w sklepach może sprawić, że imprezy będą kończyć się szybciej i to w momencie, gdy większość imprezujących jest jeszcze w przyzwoitym stanie. To oczywiście tylko teoria, ponieważ imprezowicze z pewnością kupią do 23:00 tyle alkoholu, by nie zabrakło im przez całą noc. Eksperci ze środowiska zaangażowanego w przeciwdziałanie alkoholizmowi uważają jednak, że ta zmiana istotnie może sprawić, że w mieście będzie spokojniej.

Czy zakaz nocnej sprzedaży alkoholu to faktycznie problem?

Na wieść o zakazie sprzedawania alkoholu w nocy, wiele osób zareagowało prawdziwym oburzeniem. Niektórzy twierdzą, iż jest to nastawanie na wolność człowieka i niepraktyczny wymysł, mający na celu jednie utrudniać ludziom życie. Inni z kolei twierdzą, że chleba też nie można nigdzie kupić w nocy, a jednak nikt się z tego powodu nie burzy. Dlaczego więc brak dostępu do alkoholu wzbudza takie przerażenie? Czyżby był to duży społeczny problem? Bez wątpienia liczne grono Polaków ma problem z nadmiernym spożywaniem napojów procentowych. Niestety zakaz nocnej sprzedaży tego nie zmieni. Z pewnością jednak jest to jakieś rozwiązanie i jakiś krok naprzód, jeśli chodzi o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Nowej Soli. Zakaz nocnej sprzedaży alkoholu korzystnie wpłynie również na jakość ciszy nocnej.