NSZZ Solidarność domaga się poprawy warunków wynagrodzeń dla pracowników nowosolskiego Urzędu Miasta

NSZZ Solidarność domaga się poprawy warunków wynagrodzeń dla pracowników nowosolskiego Urzędu Miasta

Potrzeba podniesienia zarobków pracowników spod jurysdykcji Urzędu Miasta w Nowej Soli jest przedmiotem działań NSZZ Solidarność. Zakres osób, których dotyczy ten problem, jest szeroki – obejmuje nauczycieli, pracowników zakładu pomocy społecznej (OPS), a także urzędników. Ci ostatni szczególnie zaznaczają, że płaca minimalna nie jest wystarczająca i wyrażają stanowisko, że powinna być ona wyższa. Dla zwrócenia uwagi społeczeństwa na problem nierówności płacowych na terenie powiatu nowosolskiego, NSZZ Solidarność postanowiło reaktywować akcję społeczną pod nazwą „Pan Da”.

Przewodniczący regionu zielonogórskiego NSZZ Solidarność, Bogusław Motowidełko, wyjaśnia, że żądania są jasne i klarowne. Wszystko sprowadza się do zapewnienia godziwego wynagrodzenia oraz zaoferowania pracownikom sektora edukacji większych dodatków motywacyjnych.

Rafał Jaworski, lider organizacji zakładowej Solidarność działającej przy Powiatowym Urzędzie Pracy w Nowej Soli oraz w OPS w Kożuchowie, informuje o tym, że dotychczasowe rozmowy na temat wzrostu wynagrodzeń nie przebiegły pomyślnie.

Natomiast Bożena Pierzgalska, która pełni rolę liderki nauczycielskiej Solidarności w NSZZ Solidarność Regionu Zielonogórskiego, zauważa, że społeczna akcja „Pan Da” daje możliwość przyciągnięcia uwagi do problemów stawianych przed pracownikami z Nowej Soli.