Prezydenci miast Lubuskiego zwołują konferencję wobec zagrożeń wynikających z potencjalnych zmian w podziale administracyjnym

Prezydenci miast Lubuskiego zwołują konferencję wobec zagrożeń wynikających z potencjalnych zmian w podziale administracyjnym

Wywołane alarmującymi propozycjami zmiany podziału administracyjnego Polski, mogącymi prowadzić do rozwiązania województwa lubuskiego, prezydenci Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry i Nowej Soli zdecydowali się na zorganizowanie konferencji pod nazwą „Nowe Porozumienie Paradyskie”. Informację tę przekazał rzecznik Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, Wiesław Ciepiela.

Jak podkreślono w oficjalnym komunikacie, liderzy miast lubuskich planują skupić się na identyfikacji potencjalnych zagrożeń dla ich regionu, jakie niosą ze sobą omawiane zmiany. Naczelnym celem spotkania jest również rozmowa o przyszłości oraz wzajemne wsparcie w kluczowych kwestiach dla całego regionu, jak choćby działania mające na celu równomierne ulepszenie infrastruktury transportowej.

W ostatnim czasie powstaje wiele map przedstawiających nowe propozycje podziału kraju na województwa. Nie można wykluczyć, że takie działania to nic innego jak prezentacja różnych scenariuszy, które mogą być potencjalnie wdrożone w przyszłości.

Wśród przedstawianych propozycji, województwo lubuskie miałoby zostać zlikwidowane i przyłączone do nowo utworzonych jednostek administracyjnych, które mają być znacznie większe niż obecne województwa.